• VTEM Image Show

  Coconut Oil

  Kokosový olej

  1000ml

  Your content4
 • VTEM Image Show

  Palm oil

  Palmový olej

  . . .

  Your content1
 • VTEM Image Show

  eidam / gouda / emental

  Cheese / Sýr

  . . .

  Your content2
 • VTEM Image Show

  BIO a Racio potraviny

  . . .

  Your content3

King Food Bohemia, s.r.o.

Společnost King Food Bohemia, s.r.o. byla založena v roku 2012 jako obchodní firma. Předmětem obchodu byla distribuce základních komodit, jako jsou slunečnicový olej a rýže. Výsledkem dlouhodobých zkušeností v oblasti obchodu s potravinami bylo založení obchodní značky BONITAS, se snahou vytvoření jednotné linie výrobků a budování silné a zákazníky oblíbené značky. BONITAS přináší
logo-king

Co je BIO?

Co je bio?

Biopotraviny jsou vyráběny s použitím metody ekologického zemědělství. Existuje mnoho vysvětlení a definic pro ekologické zemědělství, ale všechny směřují ku konstatovaní, že se jedná o systém, který spoléhá na řízení ekosystému, spíše než vnější zemědělské vstupy. Jedná se o systém, který uvažuje o potenciálních environmentálních a sociálních dopadech a eliminuje použití syntetických vstupů, jako je například syntetických hnojiv a pesticidů, veterinárních léčiv, geneticky modifikovaného osiva a plemen, konzervačních látek, přísad a ozařování.

Proč jsou biopotraviny dražší než konvenční potraviny?

Certifikované organické výrobky jsou obecně dražší než jejich konvenční protějšky pro řadu důvodů:

 

 • Ekologické zásobování potravinami je omezeno ve srovnání s poptávkou,
 • Výrobní náklady pro organické potraviny jsou zpravidla vyšší, z důvodu větších pracovních vstupů na jednotku výstupu a díky větší rozmanitosti podniků, co znamená, že úspory z rozsahu nelze dosáhnout,
 • Manipulace po sklizni z relativně malým množstvím organické potraviny je výsledkem vyšších nákladů, z důvodu povinné segregace ekologické a konvenční produkce, zejména pro zpracování a dopravu,
 • Marketing a distribuční řetězec ekologických produktů je relativně neefektivní a náklady jsou vyšší z důvodu relativně malých objemů.

Protože poptávka po biopotravinách a produktech se zvyšuje, technologické inovace a úspory z rozsahu by měli snížit náklady na výrobu, zpracování, distribuce a uvádění na trh produktů ekologického zemědělství.

Proč BIO?

 • lepší pro přírodu

Ekologické zemědělství pracuje s životním prostředím, protože používá méně pesticidů. Je to způsob hospodaření, který chrání a podporuje přírodu, půdu a zvířata. Místo spoléhání se na chemické látky, ekologičtí zemědělci pracují s přírodou, péčí o půdu a kontrolou škůdců. Používají střídání plodin a jetel, aby zajistily plodnost půdy.Ekologické zemědělství využívá především přirozených metod, vytváření kvalitní půdy a zdravé plodiny, které mají větší přirozenou odolnost vůči chorobám a škůdcům, a podporují přirozené nepřátele, aby se zabránilo, že je třeba pro téměř všechny pesticidy. Ekologické zemědělství uvolňuje méně skleníkových plynů, a může výrazně snížit svou uhlíkovou stopu.

 • dobré životní podmínky zvířat

Bio znamená ve volném výběhu. Organické normy, trvají na tom, že zvířatům je dopřán dostatek prostoru a čerstvého vzduchu, aby se mohli rozvíjet a růst více přirozeně. Free-range systémy podporují zdravá zvířata, a to znamená, méně léků a antibiotik.

 • více přírodní potraviny

Pokud jde o ekologické, budete přesně vědět, co je v potravě. Geneticky modifikované plodiny a přísady jako jsou hydrogenované tuky, umělé pesticidy, glutaman sodný jsou v ekologickém zemědělství zakázány. Zjednodušeně řečeno biopotravin je více přirozenou volbou.

 • skvěle chutnající jídlo

Ekologičtí zemědělci se spoléhají na vývoj zdravé, úrodní půdu pro růst plodin, takže si můžete být jisti, že budou chutnat skvěle.